Kategorie
Ubezpieczenia

Na wypadek cukrzycy

Wiemy, że cukrzyca to choroba, która pojawia się coraz częściej. Jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych i jako jedyna choroba niezakaźna została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za epidemię. Liczba chorych w Polsce i na świecie sukcesywnie rośnie.

Cukrzyca jest jedną z najszybciej rozprzestrzeniających się chorób cywilizacyjnych. W Polsce choruje na nią ok. 3 mln osób. Ok. 2 mln Polaków ma stan przedcukrzycowy. Choroba ujawnia się zwykle przed 35 rokiem życia (szczyt zachorowań przypada na okres dojrzewania), ale może wystąpić nawet w późnej starości. Cukrzyca pojawia się u dzieci w każdym wieku. Jeszcze kilkanaście lat temu u najmłodszych dzieci rozwijała się wyjątkowo rzadko. Ostatnio jednak zapadalność na tę chorobę u dzieci do 5. roku życia bardzo szybko wzrasta.

Od dziecka choruję na cukrzycę typu I, dlatego też piszę ten post. Jest to choroba, która pojawia się nagle, często w rodzinach, w których nikt na nią wcześniej nie chorował. Tak było w moim przypadku. Choroba sprawia, że musisz dostosować do nowej sytuacji swój styl życia czy sposób odżywiania. Oznacza to również dodatkowe wydatki. Zakup pompy insulinowej czy inne rozwiązania, które poprawiają komfort życia-to wszystko jest bardzo drogie, a osoby dorosłe nie mogą liczyć na refundację.

Szczerze zachęcam do takich ubezpieczeń. Składka nie jest duża, a ubezpieczenie ma wysoką sumę ubezpieczenia. To proste ubezpieczenie, nie ma tutaj sytuacji, że wypłacany jest jakiś dany % sumy, na jaką się ubezpieczysz. Zadbaj o swój komfort życia i zabezpiecz się!

Autor: Żaneta

Dzień dobry! Witam wszystkich odwiedzających 🙂 Nazywam się Żaneta Suliga. Jestem multiagentem i zajmuję się ubezpieczeniami. Z racji tego, że branża ta jest bardzo obszerna, to warto zagłębić się bardziej w ten temat. Od czasu do czasu będę umieszczać tutaj moje wnioski, spostrzeżenia i uwagi oraz oferty, które dla mnie są coś warte. Zachęcam do kontaktu i zadawania pytań 🙂

facebook
www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *