Kategorie
Ubezpieczenia

OWU – OGÓLNE WARUNKI UMOWY

OWU – OGÓLNE WARUNKI UMOWY

Rynek ubezpieczeń oferuje bardzo dużo produktów.
Mamy między innymi ubezpieczenia na życie, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie mieszkania, domu oraz samochodu.
W skład ubezpieczenia na życie może wchodzić: uszczerbek na zdrowiu, choroby, inwalidztwo, pobyt w szpitalu, leczenie za granicą, niezdolność do egzystencji czy śmierć. Towarzystwo informuje klienta ogólnie o poszczególnych opcjach i sumach ubezpieczenia, jednakże szczegóły poszczególnych opcji są pomijane.

Szczegółowe kwestie umowy ubezpieczeniowej są zawarte w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU).

Dlaczego jest to ważne i należy zwracać uwagę na zapisy w OWU?

Wszystkie kwestie ubezpieczenia są tam zawarte. Każda definicja, zakres, wyłączenia.  Co to jest niezdolność do samodzielnej egzystencji, i jak definiuje to Towarzystwo Ubezpieczeniowe?  Zazwyczaj są to kilkudziesięcio stronnicowe, obszerne dokumenty. Dobry agent ubezpieczeniowy powinien znać zagadnienia oraz zawiłości tych dokumentów, wytłumaczyć oraz zaproponować klientowi optymalne rozwiązanie. Nie na zasadzie „wszystko i nic”, a opcje dopasowane w 100% do potrzeb.

Ubezpieczenia grupowe a OWU.

Ubezpieczenia grupowe tzw. grupówki pracownicze mają w zakresie różne opcje, a OWU są dopasowane dla ogółu, co rzadko idzie w parze z naszymi potrzebami. Obejmują np. śmierć własną, dziecka, rodziców czy teściów. Nie są to zawsze potrzebne opcje z punktu widzenia klienta, np. ubezpieczenie od śmierci dla kogoś, kto nie posiada rodziny. Dla takiej osoby składka ubezpieczenia powinna być dopasowana do potrzeb, jak np. ubezpieczenie na wypadek poważnej choroby na optymalną sumę ubezpieczenia. Grupówki mają w tym wypadku  SU do 5000 zł.   

Kwota 5000 zł nie zmieni wiele w przypadkach takich jak: zachorowanie na nowotwór, cukrzycę, udar itd., jest zbyt niska.  Nie mówiąc o kosztach związanych ze sprzętem, rehabilitacją, drogimi lekami. Zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego, pomogę dopasować odpowiednie ubezpieczenie dla Twoich potrzeb, znajdując optymalny produkt dla Ciebie.

Autor: Żaneta

Dzień dobry! Witam wszystkich odwiedzających 🙂 Nazywam się Żaneta Suliga. Jestem multiagentem i zajmuję się ubezpieczeniami. Z racji tego, że branża ta jest bardzo obszerna, to warto zagłębić się bardziej w ten temat. Od czasu do czasu będę umieszczać tutaj moje wnioski, spostrzeżenia i uwagi oraz oferty, które dla mnie są coś warte. Zachęcam do kontaktu i zadawania pytań 🙂

facebook
www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *