Kategorie
Ubezpieczenia

UBEZPIECZENIE MIESZKANIA/DOMU- na co zwrócić uwagę ?

Ubezpieczenie mieszkania czy domu to jeden z tych produktów, który naprawdę opłaca się mieć. Nie jest drogi, a chyba każdy przyzna tutaj rację, że lepiej zapłacić za ubezpieczenie mieszkania i nie mieć okazji skorzystania z niego, niż w razie szkody płacić z własnej kieszeni albo zostać bez dachu nad głową. Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu własnego mieszkania.

Mamy wybór spośród co najmniej kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Jedne mają ofertę tańszą, inne droższą- ale zawsze można dobrać zakres i cenę tak, aby suma ubezpieczenia była odpowiednia, a cena rozsądna.
Tutaj nawiąże do jednej z sytuacji.
Niedawno była u mnie klientka, która poprosiła o ofertę ubezpieczenia mieszkania. Moje zasadnicze pytanie zawsze brzmi, jaka jest wartość mieszkania lub na jaką sumę ubezpieczamy? Otóż klientka wyjęła polisę zeszłoroczną z torebki, aby dać mi do zapoznania się i co widzę? Ubezpieczenie mieszkania na sumę 40.000 zł, które system wycenia mi na ok. 500.000!
Gdzie logika? Pytam, dlaczego agentka dała tak niską sumę?? Wyszło na to, że klientka nawet do końca nie była świadoma, co ma w zakresie, ale przyznała, że to ubezpieczenie jest bez sensu. To akurat starsza Pani, seniorzy są niestety bardziej łatwowierni i można im sprzedać, np. taką polisę, która nie daje ochrony :/ Podkreślę, że polisa wcale nie była tania, ponad 200 zł za 40.000 zł. A gdzie jeszcze ubezpieczenie ruchomości, mebli, AGD, sprzętów komputerowych itp. ?

Zachęcam do porównywania ofert. Nie wiem jak działają inne multiagencje, nie będę oceniać.. Ja mogę tylko zachęcać do tego, aby nie ograniczać się do 1 towarzystwa. Wielokrotnie przeliczając składkę, dostrzegam bardzo duże różnice cenowe za ten sam zakres w różnych towarzystwach.

Autor: Żaneta

Dzień dobry! Witam wszystkich odwiedzających 🙂 Nazywam się Żaneta Suliga. Jestem multiagentem i zajmuję się ubezpieczeniami. Z racji tego, że branża ta jest bardzo obszerna, to warto zagłębić się bardziej w ten temat. Od czasu do czasu będę umieszczać tutaj moje wnioski, spostrzeżenia i uwagi oraz oferty, które dla mnie są coś warte. Zachęcam do kontaktu i zadawania pytań 🙂

facebook
www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *