Kategorie
Ubezpieczenia

UBEZPIECZENIE MIESZKANIA- cesja polisy na bank

Jeśli bierzesz kredyt na zakup mieszkania lub domu, ubezpieczenie jest obowiązkowe, a cesja polisy na bank konieczna.

Minimalny zakres ubezpieczenia określa bank, dla którego najważniejsze jest ubezpieczenie murów. Polisa obejmuje wówczas ubezpieczenie murów od ognia i zdarzeń losowych.

Mieszkanie czy dom to również wyposażenie i wszystkie znajdujące się w nim wartościowe przedmioty, także takie jak komputery, sprzęt RTV, AGD itp.

Przedmiotem ubezpieczenia może być też garaż, budynek gospodarczy, altana z tyłu domu. Kupując polisę, decydujesz, którą kategorię chcesz ubezpieczyć.

Jeśli uznasz, że ważne jest dla ciebie dodatkowe ubezpieczenie, taką polisę wykupujesz samodzielnie, już bez cesji polisy na bank albo zupełnie na zewnątrz w szerszym pakiecie z cesją- wtedy wychodzi to dużo taniej.  Możemy kupić cały pakiet w cenie bankowego ubezpieczenia, które zakresem obejmuje tylko mury. To dobre rozwiązanie dla własnego świętego spokoju.

Jeśli spłacasz kredyt, to bardzo prawdopodobne, że twój domowy budżet jest nadwyrężony. W takiej sytuacji nie ma co ryzykować, że kradzież albo przepięcia elektryczne zniszczą twoje wyposażenie. Oczywiście jednak możesz zdecydować się też tylko na polisę „pod kredyt”.

Autor: Żaneta

Dzień dobry! Witam wszystkich odwiedzających 🙂 Nazywam się Żaneta Suliga. Jestem multiagentem i zajmuję się ubezpieczeniami. Z racji tego, że branża ta jest bardzo obszerna, to warto zagłębić się bardziej w ten temat. Od czasu do czasu będę umieszczać tutaj moje wnioski, spostrzeżenia i uwagi oraz oferty, które dla mnie są coś warte. Zachęcam do kontaktu i zadawania pytań 🙂

facebook
www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *