Kategorie
Ubezpieczenia

OC W ŻYCIU PRYWATNYM- czy warto je wykupić?

OC w życiu prywatnym gwarantuje rekompensatę szkód wyrządzonych osobom trzecim zarówno w domu jak i poza nim – w kraju i za granicą. Ubezpieczenie jest niedrogie, a chroni przed konsekwencjami finansowymi szkód, które spowodujesz, lub spowodują je Twoi bliscy. Zabezpieczy Cię także, gdy Twoje dziecko lub pies uszkodzi mienie innych osób, np. dziecko grając w piłkę, wybije okno w mieszkaniu sąsiada.

Jadąc na rowerze, potrąciłeś pieszego? Zapomniałeś odśnieżyć chodnik przed domem i przechodzień złamał nogę? Zapomniałeś zakręcić kran i zalałeś sąsiada? W tych i innych sytuacjach ochroni dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Tak jak pisałam wyżej ubezpieczenie ochroni również, jeśli zalejesz sąsiada, który mieszka piętro niżej. Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed ewentualnymi szkodami związanymi z zalaniem, uszkodzeniem mienia sąsiada powinniśmy wykupić ubezpieczenie OC w związku z posiadanym mieszkaniem. Pamiętajmy, że ubezpieczenie OC chroni nas w sytuacji, gdy z naszej winy doszło do szkody. Dlatego warto zweryfikować zakres ubezpieczenia i ew. możliwość rozszerzenia odpowiedzialności o tzw. klauzulę wężykową. Co to oznacza? Dodatkową klauzulą wprowadzamy odpowiedzialność za zalanie w związku z pęknięciem rur, przewodów instalacji wod – kan, niezależnie od tego czy zdarzenie zaistniało z naszej winy, czy też nie.

Zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym może zostać rozszerzony o inne opcje, np. w przypadku kiedy wynajmujesz czyjeś mieszkanie i zniszczysz jego wyposażenie lub świadczysz usługi turystyczne.

Jeśli masz pytania dotyczące tego ubezpieczenia, napisz do mnie.

Autor: Żaneta

Dzień dobry! Witam wszystkich odwiedzających 🙂 Nazywam się Żaneta Suliga. Jestem multiagentem i zajmuję się ubezpieczeniami. Z racji tego, że branża ta jest bardzo obszerna, to warto zagłębić się bardziej w ten temat. Od czasu do czasu będę umieszczać tutaj moje wnioski, spostrzeżenia i uwagi oraz oferty, które dla mnie są coś warte. Zachęcam do kontaktu i zadawania pytań 🙂

facebook
www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *