Kategorie
Ubezpieczenia

Best Doctors – co wyróżnia ubezpieczenie spośród innych polis onkologicznych?

Niedawno pisałam o ubezpieczeniu Best Doctors. Dziś dodam trochę więcej informacji, statystyk i faktów.

Na raka umiera ponad 8 milionów osób rocznie. W Polsce nowotwór zabija około 110 tysięcy osób, z czego tylko 10 tys. wygrywa walkę z chorobą. W leczeniu onkologicznym bardzo ważna jest nie tylko profilaktyka, ale również aspekt finansowy, nowotwór bowiem jest chorobą, który pociąga za sobą kolosalne wydatki. Najczęstszą przyczyną zgonów jest brak środków finansowych na leczenie. W takim momencie z pomocą przychodzi ubezpieczenie na raka przygotowane przez Best Doctors.

Jaki typ nowotworów najczęściej atakuje Polaków?  

Najczęściej diagnozowane nowotwory w Polsce w ubiegłym roku to: rak płuca, piersi i jelita grubego. Ten pierwszy stanowi 11,6 proc. zachorowań na nowotwory i 18,4 proc. zgonów. Zachorowania na raka piersi, gruczołu krokowego i jelita grubego to odpowiednio 11,6 proc. 7,1 proc. oraz 6,1 proc. ogółu zachorowań. Najwyższe wskaźniki umieralności, oprócz raka płuca, prognozowane są natomiast dla raka jelita grubego (9,2 proc), żołądka (8,2 proc), wątroby (8,2 proc) i piersi (6,6 proc). Rak płuca będzie główną przyczyną zgonu u kobiet w 28 krajach. Wśród kobiet wciąż utrzymuje się trend wzrostowy zachorowań na raka płuca, w przeciwieństwie do mężczyzn, wśród których w wielu krajach zanotowano spadek.

Ile kosztuje leczenie nowotworu w Polsce?  

Osoby u których zdiagnozowano nowotwór, bardzo często zadają sobie pytanie:Co zrobić? Jak znaleźć odpowiedniego lekarza? Ile kosztuje leczenie? Niestety znalezienie odpowiedniego lekarza czy ośrodka to tylko wierzchołek góry lodowej, bowiem najczęściej problem dotyczy sfinansowania leczenia. Często okazuje się, że kuracja musi zostać wykonana poza granicami naszego kraju, co jest jednoznaczne ze wzrostem kosztów (nawet kilkukrotnym). Przykładem ogromnych kosztów leczenia np. białaczki w Polsce może być zawrotna suma 480 tys. zł. – tyle wynosi koszt półrocznej terapii. W przypadku pięcioletniej kuracji herceptyną (90 podań) pacjentka z rozsianym nowotworem piersi musiałaby zapłacić 759 tys. zł. Jedna ampułka lekarstwa kosztuje bagatela 2812 zł, z czego jednorazowa dawka leku to aż trzy ampułki. Przykładów można by wymieniać niemal w nieskończoność. Nie warto jednak skupiać się na cyfrach, ale na tym, że przeciętnego Kowalskiego po prostu na takie leczenie nie stać. 

Na rynku ubezpieczeniowym przybywa ofert, które pozwalają zabezpieczyć się przed rakiem 

Największym problemem w walce z rakiem jest niedostateczne dofinansowanie leczenia. W polskiej służbie zdrowia, a przede wszystkim w onkologii brakuje personelu medycznego (lekarzy, asystentów, pielęgniarek, rehabilitantów). Osoby z podejrzeniem choroby nowotworowej najczęściej nie wiedzą gdzie i do kogo mają się zgłosić. Co prawda sytuacja w ostatnim czasie się poprawiła (za sprawą Krajowej Sieci Onkologicznej, gdzie są zatrudniani koordynatorzy leczenia), jednak Polska jest krajem, gdzie brakuje doświadczenia i wiedzy o najnowocześniejszych metodach diagnostyki i leczenia.

Best Doctors – co wyróżnia ubezpieczenie spośród innych polis onkologicznych?  

Best Doctors to organizacja o międzynarodowym zasięgu, która powstała w 1989 roku. Jej twórcami byli lekarze z Harvard Medical School. Best Doctors zrzesza ponad 53 000 światowej klasy lekarzy, którzy specjalizują się w ponad 450 specjalizacjach medycznych. Z usług Best Doctors na całym świecie skorzystało już 40 milionów klientów. Polisa zapewnia dostęp do światowej klasy lekarzy, którzy mogą pochwalić się największym zaufaniem i opinią w środowisku medycznym. 

  • Druga opinia medyczna  

Wiadomo, że w leczeniu raka ważny jest czas. Im szybciej choroba zostanie wykryta, tym leczenie jest skuteczniejsze. W związku z tym, w przypadku podejrzenia choroby, ubezpieczyciel zapewnia specjalny program diagnostyczny. Głównym wyróżnikiem polisy Best Doctors jest druga opinia medyczna. W praktyce oznacza to nic innego jak potwierdzenie lub wykluczenie choroby przez innych specjalistów. Po sporządzeniu raportu na temat choroby, osoby chore kierowane są do odpowiedniej kliniki, która specjalizuje się w leczeniu danego nowotworu (chory dostaje do wyboru jedną z trzech placówek medycznych, które zajmą się leczeniem). Po wybraniu placówki, Best Doctors zajmuje się organizacją leczenia i opieką za granicą. 

  • Dwa miliony euro na walkę z rakiem 

Ubezpieczenie Best Doctors pokrywa wszelkie koszty związane nie tylko z leczeniem, ale również z podróżą i z zakwaterowaniem chorego i towarzyszącej mu osoby. W przypadku, kiedy osobami chorymi są dzieci, rodzice również towarzyszą im w leczeniu. Tak wysokie sumy pozwolą choremu na leczenie w najlepszych klinikach na całym świecie. Ponadto osoby chorujące na raka niejednokrotnie tracą pracę albo nie mogą pracować ze względu na rodzaj leczenia. To wszystko pociąga za sobą koszty, z którymi się należy liczyć. 

  • Pomoc po powrocie do kraju  

Ubezpieczenie Best Doctors oferuje również zwrot kosztów leków po powrocie do Polski do 50 tys. euro. Bardzo ważna jest również pomoc choremu już po zakończonej terapii.  

Ubezpieczenie Best Doctors obecnie oferowane są przez trzy TU. W odróżnieniu od innych „polis onkologicznych”, które oferują zazwyczaj tylko odszkodowania w przypadku stwierdzenia nowotworu, Best Doctors organizuje i zapewnia opiekę lekarzy na najwyższym poziomie na całym świecie.

Autor: Żaneta

Dzień dobry! Witam wszystkich odwiedzających 🙂 Nazywam się Żaneta Suliga. Jestem multiagentem i zajmuję się ubezpieczeniami. Z racji tego, że branża ta jest bardzo obszerna, to warto zagłębić się bardziej w ten temat. Od czasu do czasu będę umieszczać tutaj moje wnioski, spostrzeżenia i uwagi oraz oferty, które dla mnie są coś warte. Zachęcam do kontaktu i zadawania pytań 🙂

facebook
www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *